O lokalitě

Informace o lokalitě...

Nedaleko od MC jsou střediska Pomorie (bahenní koupele – možno zdarma)... Pomorie je městem vinařství, ovocnářství a dobývání soli. Středisko je také proslulé firmou na výrobu známých bulharských koňaků „Slunečný břeh, Pliska a Pomorie“, které jsou známé po celém světě. Na některých z městských pláží naleznete černý písek, což je v Bulharsku velmi neobvyklé. Přírodní železitý písek nahnědlé barvy na místních plážích v Pomorie léčí onemocnění pohybového ústrojí, dolních a horních cest dýchacích cest, periferní nervové soustavy, lupénka a ostatní kožní choroby i gynekologické nemoci. Zázračné účinky se připisují bahnu, které se těží ze dna solného jezera. V nedaleko vzdálených solivarech se získává sůl odpařováním mořské vody. Dále nedaleko je Nesebar ( krásné starobylé městečko plné obchůdků a restaurací - pod UNESCO), Sluneční Pobřeží (centrum nočního života), Ravda (super restaurace a levné nákupy). Tyto střediska jsou vzdálené cca 4 - 7 km a najdete zde nejen další pláže, ale i spoustu obchůdků a restaurací, kde doporučujeme ochutnat "dary moře" a víno z nedalekých vinic. Všude je autobusové spojení, nebo je možno využít i taxi, které tu (na rozdíl od Prahy) jsou opravdu levné.

Kousek od Resortu se nachází jedno z nejlepších vinařství v Bulharsku, kde se produkují kvalitní bílá a červená vína. Unikátní je také mikroklima této části Bulharska. Jeden ze dvou ústavů jižní kultury se nachází pouze pár set metrů od MC, kde rostou mimo jiné fíky a kiwi. Rovněž nedaleko je i přírodní rezervace…Ropotamo, kde můžete vidět i divoce žijící želvy…

Asi 3 km (směrem na Sluneční pobřeží) je vzdálen ohromný (největší v Bulharsku) zábavní Aquapark, kde můžete strávit s dětmi klidně celý den.

Zaujal Vás Marina Cape Resort? Rezervovat, či kontaktovat nás můžete ZDE .

mapa

| Copyright © Filip Klouček 2010 | Design Filip Klouček 2010 | Verze 1.0 |